Informacje wstępne:

- Pliki składające się na dokumentację są spakowane w jednym pliku - archiwum samorozpakowujące 7zip - plik np. apteka_1407.exe

- Otwierając archiwum samorozpakowujące nie musimy mieć zainstalowanego żadnego dodatkowego oprogramowania.

- W celu otworzenia poszczególnych dokumentów należy wcześniej zainstalować sobie program Acrobat Reader

1)  W celu pobrania odpowiedniego pliku klikamy na nazwę "pobierz" przy właściwej sekcji np. "Zapytania i odpowiedzi". Pojawia nam się okno właściwe dla każdej przeglądarki i w którym podajemy miejsce zapisu pliku np na pulpicie. Po czym zapisujemy plik.

UWAGA !

a) Jeśli zamiast okna zapisu pliku pojawi się okno z informacją o zablokowaniu pobierania plików *.exe  oznacza to że firma państwa posiada blokadę pobierania plików *exe. i należy zgłosić się do swojego informatyka.

b) Jeśli zamiast okna zapisu pliku pojawi się okno o zagrożeniu związanym z wirusem lub pobieraniem plików *.exe należy sprawdzić ustawienia swojego programu antywirusowego który próbuje blokować pobieranie pliku *.exe. Wszystkie pliki przed umieszczeniem na stronie są skanowane programem antywirusowym. Jeśli nie potraficie Państwo ustawić swojego programu antywirusowego należy zgłosić się do swojego informatyka.

2) W celu otworzenia archiwum samorozpakowującego należy dwa razy kliknąć lewym klawiszem myszki na pliku. Pojawi nam się okno zawierające informacje gdzie dane archiwum zostanie rozpakowane. Następnie następuje rozpakowanie. Po rozpakowaniu powinien się na pulpicie pojawić katalog apteka_1407 w którym znajdować będą się dokumenty w postaci plików *.pdf.

UWAGA !

a) Jeśli zamiast okna rozpakowywania pliku *.exe pojawi się okno dotyczące zagrożenia związanym z wirusem należy sprawdzić ustawienia swojego programu antywirusowego który próbuje blokować pobieranie pliku *.exe. Wszystkie pliki przed umieszczeniem na stronie są skanowane programem antywirusowym. Jeśli nie potraficie Państwo ustawić swojego programu antywirusowego należy zgłosić się do swojego informatyka.

b) Jeśli próbujemy rozpakować archiwum a otrzymujemy komunikat o braku uprawnień do plików *.exe być może pracują państwo w domenie i państwa informatyk nałożył ograniczenia na profile użytkowników. W takim przypadku należy skontaktować się ze swoim informatykiem.

3) W celu otwarcia plików *.pdf musimy mieć wcześniej zainstalowany program Adobe Reader który można pobrać ze strony internetowej np. www.adobe.com  Na danym pliku klikamy dwukrotnie myszką i plik się otwiera.